Промоција Војне академије у Гимназији

Министарство одбране расписало је конкурс за пријем ученика и кадета у војне школе.

Представници Војне академије и Медицинског факултета ВМА су тим поводом посетили нашу Гимназију и одржали презентацију својих факултета.

Војна академија примиће 177 кадета на шест студијских програма, док ће Медицински факултет Војномедицинске академије уписати 25 кадета на студије медицине. Услови за упис у војне школе су да кандидати морају бити држављани Републике Србије, да су здравствено способни и да нису кривично гоњени.

Заинтересовани ученици све информације у вези конкурса могу добити у Одсеку за питање кадета, студената и слушалаца Универзитета одбране:

Војна академија путем електронске поште stud.sluzba@va.mod.gov.rs, на телефоне 011/3603-344 и 011/3603-341 или на интернет страници www.va.mod.gov.rs,

Медицински факултет ВМА путем електронске поште medicinski.fakultet@vma.mod.gov.rs, на телефоне 011/3608-129, 011/3608-134, 011/3608-661 или на интернет страници www.mfvma.mod.gov.rs.

(фото: ИТ секција – Јана Ивановић, Катарина Роглић, Мина Ковачевић и Љубомир Мићић)