Прослава Савиндана

Поводом школске славе и празника посвећеног нашем просветитељу Светом Сави изведена је приредба у холу наше школе.

Свечаност је почела химном „Ускликнимо с љубављу“ и резањем славског колача. Овогодишњи колачари били су Милена Младеновић, наставник хемије, и Горан Ристић, наставник ликовне културе. Заменик директора школе Саша Станојевић честитао је славу свим професорима и ученицима.

За конферансу овогодишње приредбе били су задужени Павле Китановић и Петра Миљковић, док су за поетски програм били задужени: Бранка Крстић, Душан Барјактаревић, Катарина Јовановић, Мина Ковачевић и Мина Стајковић. Њихов ментор била је наставница Биљана Радмановић.

Певачку групу и музичку пратњу чинили су ученици: Емилија Жугић, Јована Тодоровић, Јулија Ђорђевић, Ленка Ристић, Луција Лакићевић, Мина Ђокић, Михајло Грујић и Теодора Савић. Њихов ментор била је наставница Татјана Цветановић.

Награде за литерарни конкурс поводом Савиндана, на тему „Завештање Светог Саве“, уручио је заменик директора Саша Станојевић. Прву награду на литерарном конкурсу освојила је Милица Николић, ученица I3, другу награду освојила је Николина Миљковић, ученица IV5, док је трећу награду на литерарном конкурсу освојила Катарина Ристић, ученица I5.

видео: ИТ секција (Ђурић Матеја и Огњен Барац)