Промоција Електронског факултета из Ниша

Електронски факултет из Ниша одржао је промоцију у Гимназији у Прокупљу 23. 12. 2022. године.

Прву годину основних студија Електронског факултета у Нишу уписује 540 ученика, од тога 480 чије се школовање финансира из буџета Републике Србије и 60 самофинансирајућих.

За упис факултета неопходно је положити пријемни из математике са одређеним бројем поена. Прва година студирања је општа. Студент бира смер после прве године и може га променити било кад у току студирања. Студент може одабрати један од ових смерова:

– рачунарство и информатика
– електроника
– комуникације и информационе технологије
– управљање системима
– електроенергетика
– електронске компоненте и микросистеми.

У оквиру факултета постоје разни пројекти, такмичења, лабораторијске вежбе и пракса. Просек који студент оствари услов је за стипендију, кредите и дом. Да би студент остварио услов за буџет, мора да стекне одређени број поена у току године.