Ученици Гимназије други у квизу знања из историје

Ученици наше школе данас су заузели друго место у квизу знања из историје који је, поводом 110 година од оснивања Гвозденог пука, одржан у сали Дома културе у Прокупљу. Прво место је заузела Средња школа Блаце, а треће Средња школа Житорађа.

У рангу средњих школа учешће у квизу узеле су Средња школа Блаце, Средња школа Житорађа, Економско-техничка школа Куршумлија, Гимназија Куршумлија, Пољопривредна школа “Радош Јовановић Сеља”, Техничка школа “15. мај”, Медицинска школа “Др Алекса Савић” и Гимназија из Прокупља.

Ученици средњих школа су имали прилике да искажу своје знање о чувеном Гвозденом пуку и његовом учешћу у балканским ратовима и Првом светском рату.

Свака школа је имала по три такмичара, а нашу школу су представљали ученици Динић Теодора (III 3), Петровић Лазар (III 4) и Арсић Данило (II 6). Ученике је, као ментор, предводила професорка Алексић Драгана.

фото: ИТ секција (Ковачевић Јана, Ђедовић Лазар, Веселиновић Маја и Кривокућа Богдан)