Гимназијалци из Прокупља учествовали на првој Балканијади средњих школа

Гимназија из Прокупља имала је ту част да као представник Србије, града Прокупља, учествује на првим Балканским играма средњих школа у Охриду од 12. до 16. јуна. Са петнаест дечака и две девојчице пут Охрида су кранула тројица професора физичког васпитања. Наши ђаци су достојно представљали школу и, како својим понашањем на терену, тако и ван њега, заслужили су све похвале. Мушка одбојкашка екипа освојила је сребрну медаљу и тако постигла огроман успех. Фудбалерима је замало измакла бронза, док су кошаркаши такође били на добром путу да освоје медаљу. Ученице II5 Лара Николић и Ленка Станковић учествовале су на такмичењу у стоном тенису. Оно што бисмо могли да издвојимо је гостопримство пријатног домаћина из Македоније свих пет дана. Наши ученици и професори су за време проведено на Охриду, пре свега, стекли нове пријатеље са којима ће сигурно неговати односе и развијати сарадњу.