Наши ученици на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености „Дабар“

Такмичење “Дабар” је међународно такмичење намењено свим ученицима који су заинтересовани за различите области рачунарства и информатике. Због актуелне епидемиолошке ситуације у нашој земљи овогодишње такмичење је било ревијалног карактера и реализовало се онлајн.

Ученици Гимназије су се ове године такмичили у категорији „Дабар“ која је предвиђена за ученике средњих школа, узраста I и II разреда. Такмичари су имали 27 минута за решавање 6 задатака. По истеку тог времена систем за онлајн тестирање се аутоматски затварао и чувао резултате.

На овогодишњем ревијалном такмичењу је учествовало 20.206 такмичара из земље и иностранства, међу којима и 23 ученика наше школе.

Учесници на овогодишњем такмичењу су били ученици: Миленковић Хелена (I 6), Вукић Тадија (I 6), Пауновић Филип (I 6), Ранђеловић Матеја (I 6), Богдановић Ненад (II 6), Илић Филип (II 6), Ивановић Јана (II 6), Ковачевић Мина (II 6), Миленковић Викторија (II 6), Ђорђевић Тамара (II 6), Миленковић Лазар (I 6), Недељаковић Филип (I 6), Новковић Сара (II 6), Портић Димитрије (II 6), Савић Теодора (I 6), Лазић Катарина (I 6), Стојковић Вук (I 6), Ђедовић Лазар (I 6), Ивковић Миљана (I 6), Шејић Анђела (I 6), Мићић Љубомир (II 6), Станковић Алекса (I 6) и Илић Јован (I 6).

Ученике је предводио проф. Владимир Ђорђевић.