Ученица Гимназије представник Србије у суперфиналу KGL такмичења

На овогодишњем KGL такмичењу чији је организатор the International Testing Authority (представништво у Србији), учествовали су и ученици наше Гимназије.

У други круг такмичења су се пласирале ученице Даница Младеновић (1/4), Даница Стојковић (3/5) и Маријана Јовановић (3/4). По пропозицијама такмичења, као првопласирана у другом кругу, у даље такмичење се пласирала ученица Маријана Јовановић.

Маријана ће на тај начин бити представник Србије у суперфиналу које ће се организовати у Француској.

Професор Смиљана Радуловић је тим поводом изјавила да честита ученици III-4 Маријани Јовановић на пласману у финале  међународног такмичења, и додала :
Обзиром да само првопласирани иде даље, друге две ученице, које су такође учестовале у другом кругу, нису прошле даље иако су освојиле завидне поене. Реч је о Даници Младеновић, ученици I године и Даници Стојковић, ученици III године. Оне су понос школе. Честитамо им још једном и желимо им да и убудуће освајају прва места на такмичењима.

Поводом њеног успеха, замолили смо ученицу Маријану Јовановић за краћи интервју.

Маријана, какви су твоји утисци везани за ово такмичење?
Утисци везани за ово такмичење су заиста позитивни. Мислим да је ово такмичење добар начин за проверу знања енглеског језика, из разлога јер се државно такмичење одржава само за ученике четврте године. На овај начин и ученици нижих разреда имају шансу да се такмиче и буду награђени за постигнут успех. Организација је ове године била јако добра, а тежина тестова је била коректна. Зиста бих препоручиа ово такмичење свима који су заинтересовани, јер је то, пре свега, још један начин да упознајемо нове људе и стекнемо нова искуства.

Да ли, и у којој мери, овај пласман подстиче жељу за стицање новог и пре свега већег знања из ове области?
Веома сам задовољна успехом који сам постигла. Јако је велика част учестовати на такмичењу међународног нивоа. Овај пласман је у мени продубио жељу да наставим да се бавим енглеским језиком.