Ученици Гимназије освојили II место на Регионалном такмичењу у кошарци

Овогодишњи домаћин Регионалног такмичења у кошарци био је Александровац, а све утакмице биле су организоване у Спортској хали “Жупа”, где су се такмичили ученици средњих школа из Прокупља, Александровца, Ниша и Зајечара.

У полуфиналу противник наше школе била је Гимназија “Стеван Сремац” из Ниша, која је поражена резултатом 58:55, што нам је омогућило даљи пролаз у финале такмичења. Међутим, наша школа је у завршници ипак изгубила од стране Средње школе “Св. Трифун“ из Александровца резултатом 58:61. Тиме су ученици наше школе, које је припремао професор физичког васпитања Синиша Лукић, заузели II место на поменутом такмичењу, док је III место заузела екипа из Ниша.

Јако смо се трудили да нашу школу представимо на што бољи начин, и надамо се да смо у томе и успели. Исто тако очекујемо да ћемо следеће године добити прилику за учешће на Државном такмичењу у кошарци” – истиче Милан Аранђеловић, један од чланова тима наше школе.

(фото: Синиша Лукић)