Општинско такмичење ,,Књижевна олимпијада’’

Општинско такмичење ,,Књижевна олимпијада’’ одржано је у суботу, 29. 2. 2020. године у Медицинској школи ,,Др Алекса Савић’’ у Прокупљу.

Своје знање из књижевности, познавања книжевнотеоријских појмова и историје књижевности проверио је двадесет и један ученик.

На даљи ниво такмичења пласирало се осморо ученика:

Први разред:

• Катарина Јовановић, 2. место
  • ментор Биљана Радмановић

Други разред:

• Милица Радовановић, 1. место
  • Анастасија Радуловић, 2. место
  • Маша Томић, 2. место
  • Момчило Марјановић, 3. место
  • Јована Ристић, 3. место

ментор Марија Тодоровић

Трећи разред:

• Мирјана Ранђеловић, 1. место
  • Алекса Средојевић, 3. место

ментор Александра Стојановић

Деветоро ученика остварило је директан пласман на даљи ниво захваљујући учешћу на прошлогодишњем  Републичком такмичењу и рангирању на истом на једном од прва три места.

Први разред:

• Ива Вељковић
  • Емилија Жугић
  • Душан Барјактаревић

ментор Биљана Радмановић,

као и ученица Медицинске школе ,,Др Алекса Савић“  Неда Милутиновић, којој је ментор Марија Васковић.

Други разред:

• Нађа Крговић
  • Јелена Трипковић

ментор Марија Тодоровић,

и ученик Медицинске школе Немања Милић, ментор Марија Васковић.

Трећи разред:

• Марија Лакићевић
  • Михајло Марјановић

ментор  Биљана Радмановић

Регионално такмичење, по први пут откако се ,,Књижевна олимпијада“ одржава, биће ове године организовано на Филозофском факултету у Нишу, 22. 3. 2020. Године, а под покровитељством Друштва за српски језик и књижевност и на њему ће учествовати ученици Нишавског, Топличког и  Пиротског округа.

Свим пласираним ученицима и њиховим предметним наставницима, менторима  желимо пуно среће и успеха у даљем освајању знања из књижевности и низању нових победа и награда!

(фото: WEB тим)