Ликовни конкурс – Друштво за неуронауке Србије

Студентска секција Друштва за неуронауке Србије расписује дечји ликовни конкурс на тему: “На крилима емоција“

Поводом обележавања међународне манифестације Недеље свести о мозгу, коју већ девети пут организује Студентска секција Друштва за неуронауке Србије, позивамо све заинтересоване младе ствараоце да својим уметничким изразом допринесу овогодишњем догађају под слоганом “Homo emoticon”.

Целокупан наш живот сачињен је од емоција, оне покрећу нашу личност и одређују наше реакције. Шта су то емоције? Где настају? Како их памтимо, изражавамо, препознајемо? Шта се дешава у мозгу када смо тужни, а шта када смо срећни? Која су ваша омиљена осећања? А осећања која не волите? Како их изражавате?

Нацртајте или насликајте и покажите нам!

– Конкурс је намењен деци од 4 до 19 година.
– Техника рада је слободна.
– Формат радова: А4
– Позив је отворен за све вртиће, школе и појединце на територији Републике Србије.
– На полеђини рада назначите: име, презиме, узраст, вртић/школу/кућну адресу и кратки опис цртежа.

Радове можете послати закључно са даном: 05.03.2020.
Радове слати на адресу:
Друштво за неуронауке Србије, др Ивана Бјелобаба
Булевар Деспота Стефана 142, 11000 Београд

Сви одабрани радови ће бити изложени у Галерији науке и технике САНУ, у оквиру манифестације Недеља свести о мозгу (16-22.03.2020).