Прослава Савиндана

27. јануар је дан Светог Саве, дан нашег првог учитеља и просветитеља, школска слава. Том приликом у част Светоме Сави изведена је приредба у холу  школе.

Свечаност  је  почела  химном „Ускликнимо с љубављу“ и  резањем славског колача. Овогодишњи колачари били су  Милорад Прибак, професор физичког васпитања, и Марија Тодоровић, професор српског језика и књижевности. Директор школе Драгослав Минић  честитао је славу свим професорима и ученицима.

Потом су стихове о Светом Сави говорили  ученици: Душан Барјактаревић, Милена Костић, Бранка Крстић и Мина Стајковић.

За конферансу били су задужени Владимир Мирковић и Анастасија Радуловић. Њихов  ментор била је професорка Драгица Анђелковић.

На тему „Генијалност као способност за рад“ говориле су Емилија Павловић и Стојанка Радојевић, а њихов ментор била је професорка Марија Тодоровић.

Певачку групу и музичку пратњу чинили су ученици: Марта Куч, Богдана Лазовић, Тијана Цветковић, Анђелија Лукић, Бојана Лукић, Јована Ристић, Анђела Стаменковић, Андрија Станковић, Михајло Марјановић, Михаило Миленковић, Игњат Јовановић и Давид Томовић. Њихов ментор била је професорка Татјана Цветановић.

Руску песму „За тихой рекою“ извеле су Богдана Лазовић и Кристина Тасић, уз музичку пратњу Игњата Јовановића, Владимира Мирковића и Михаила Миленковића. Њихов ментор био је професор Миле Ковачевић.

Знање и рад се увек цене, успех је њихов пратилац, а достигнућа и преданост традиционално се награђују на Савиндан. Овом  приликом директор Драгослав Минић уручио је заслужена признања  и награде  професорима и ученицима.

Поводом одласка у пензију награђени су професор Зоран Антонијевић и професор Горан Благојевић.

За достигнућа на такмичењима награђени су следећи ученици:

Књижевна олимпијада

• Нађа Крговић, 2.место
  • Михајло Марјановић, 2.место
  • Марија Лакићевић, 3.место
  • Јелена Трипковић, 3.место

Награде су добили и њихови ментори: професор Марија Тодоровић, професор Биљана Радмановић и професор Драгица Анђелковић.

Српски језик и језичка култура

• Сара Радосављевић , 3.место

ментор: професор Марија Тодоровић.

Екологија

• Јована Илић, 1.место
  • Миља Тодоровић, 1.место
  • Предраг Стојковић, 2.место
  • Катарина Вукашиновић, 2.место

ментор: професор Снежана Пејић.

Такмичење у певању традиционалне песме

• Андрија Станковић, 1.награда
  • Милена Костић, 1.награда
  • Кристина Тасић ,1.награда
  • Михајло Марјановић, 1.награда
  • Тијана Цветковић, 2.награда
  • Богдана Лазовић, 2.награда
  • Анђела Стаменковић, 2.награда

ментор: Татјана Цветановић.

Награђени су и ученици који су учествовали на литератном конкурсу:

• Мирјана Ранђеловић, 1.место
  • Анђела Стаменковић,2.место.

Захвалнице  су добили професори математике који вредно и предано припремају наше  будуће ученике:

• професор Драган Крстић
  • професор Љубисав Стевовић
  • професор Тања Ђорђевић
  • професор Милена Декић.

За двогодишњу успешну сарадњу награђени су:

• педагог Ана Јовановић
  • секретар Душица Јовановић
  • шеф рачуноводства Ана Обрадовић.

„Благо оном ко довијека живи имао се и рашта родити“, рече славни Његош. Свети Сава ће живети кроз народ који га слави. Нека 27. јануар  вечно остане дан који ће нас подсетити да никад не изгубимо вољу за животом. Трудимо се да радимо и стварамо свет по  мери Светог Саве – свет без мржње и похлепе, свет наде, вере и доброчинства.

фото: Љубомир Мићић (ИТ секција)