Посета вршњака из Француске

Ученици Гимназије и њихови вршњаци из француског града Епона за викенд су окречили и средили мултимедијалну учионицу школе.

Ово је био централни део активности прокупачких и француских ђака у којима су сви подједнако уживали. У акцији сређивања мултимедијалне учионице учествовало је 30 наших ученика и 10 француских, колико их је и у посети нашем граду. Они су потпуно сами окречили учионицу и осликали лого који ће их подсећати на ово дружење. Лого садржи српско-француску заставу са обележјима Епона и Прокупља, као и поруку која каже „обогатимо наше везе“.

Гимназија је добила на поклон од града Епона и Савеза Срба у Француској савремену интерактивну таблу са пројектором који ће бити коришћени у мултимедијалној учионици.